(po-pia) +421 950 441 442

Zadajte hľadaný výraz

Hmm balíte ekologicky?

 

 

Dnešná hektická doba nás doslova tlačí k tomu, aby sme každý proces dokázali čo najviac urýchliť. Na zamestnancov sú kladené čoraz väčšie nároky a vyvýjaný enormný tlak. Z tohto hľadiska sú procesy pri balení balíčkov rozdelené do dvoch kategórii. Jedna strana používa obalové materiály, ktoré neuveriteľným spôsobom uľahčujú logistiku a druhá sa pozerá na iné hodnoty a snaží sa o čo najväčšiu ekologickosť.

 

 

Modelová situácia. Predstavme si klasickú bublinkovú obálku, ktorú každý z nás dobre pozná. Tá si vyžaduje nasledovné: strhnúť lepiacu pásku, vložiť tovar a záverom pritlačiť pásku na plochu obálky. Celkový proces balenia jedného balíka môže trvať povedzme 10 až 15 sekúnd. Narozdiel od krabice nebudete musieť podstúpiť nasledovné kroky: skladať dno, potom ho lepiť, použiť obalovú výplň, opäť skladať vrchnú časť a následne celú krabicu dôkladne zabaliť. A to sa nebavíme o spôsobe lepenia pri ktorom sa využíva manuálne navlhčovanie lepiacej pásky.

 

Prvým spôsobom dokážete ušetriť až 8-10 násobne viac času a to sa nebavíme o ušetrených nákladoch za baliaci materiál.

 

 

 

 

 

Naskytá sa otázka, ktorý spôsob si vyberie drvivá väčšina e-shopov? My v lufe sme sa vydali tou „zložitejšou“ cestou. Pri balení balíkov používame len ekologické materiály:

 

 

  • Kartónové krabice
  • Papierová lepiaca páska s ekologickým nezávädným lepidlom
  • Obalová výplň bez kúsku plastu tzn. Žiadne bublinkové fólie, fixačné fólie, fixačné telieska, vzduchové vankúšiky z plastu atď.
  • Všetky dokumenty sa snažíme riešiť elektornicky. Preto sme sa rozhodli, že faktúry Vám budeme zasielať online.
  • Používame recyklovaný kancelársky papier
  • Do balíčkov nepridávame žiadne zľavové letáčiky, nálepky atď.

 

Sme si vedomí, že tieto kroky sa odzrkadlia na vzhľade a obsahu zásielky. Veríme, že nám to odpustíte a je pre vás prvoradý obsah a forma, ktorá minimalizuje množstvo odpadu.

 

 

Prístup a filozofia lufa.sk

Zázraky existujú. Dejú sa vtedy, keď sa spojí dobrá myšlienka, trpezlivosť a nekonečná dávka nadšenia. Niekedy stačí aj ten najmenší krok k tomu, aby sme svojim správaním inšpirovali druhých a do sveta poslali jasný dôkaz, že chceme šíriť úžasnú myšlienku. Takú, ktorá odbremení našu planétu od zbytočného odpadu.